Informacje nieudostępnione

Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2015 r. poz. 2058 z późn. zm.) informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej lub centralnym repozytorium, jest udostępniana na wniosek. Wniosek powinien zawierać dane wnioskodawcy w zakresie wystarczającym do udzielenia odpowiedzi w sposób i w formie wskazanych we wniosku, wydania decyzji odmownej lub wysłania informacji w sprawach uregulowanych ww. ustawą.
Informacja publiczna znajdująca się w zasobach Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku. Jeżeli udostępnienie informacji publicznej wymaga jej przygotowania, lub  przetworzenia, informacja taka jest udostępniana na pisemny wniosek. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie 14 dni od daty złożenia wniosku, powiadamia się w terminie 14 dni od złożenia wniosku o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim podmiot udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku. Udostępnienie informacji przetworzonej następuje po wskazaniu we wniosku istotnego interesu publicznego, w jakim działa wnioskodawca i uznaniu istoty tego interesu przez Administratora danych.
Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w sposób lub w formie określonych we wniosku, powiadamia się pisemnie wnioskodawcę o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i wskazuje, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. W takim przypadku, jeżeli w terminie 14 dni od powiadomienia wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w sposób lub w formie wskazanych w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji umarza się.Ograniczenie dostępu określa art. 5 ustawy (m. in. przepisy ustawy o ochronie informacji niejawnych, danych osobowych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych). Ograniczenie uzyskania informacji przetworzonej tj. takiej, która musi zostać przygotowana specjalnie dla wnioskodawcy (udostępniający nie jest w posiadaniu gotowej informacji, a do jej wytworzenia konieczne jest dokonanie dodatkowych czynności) polega na obowiązku udowodnienia , iż jest to szczególnie istotne dla interesu publicznego (art. 3 ust 1 pkt 1 ustawy).  Od udostępniającego zależy, czy uzna szczególną istotę interesu publicznego przedstawioną przez wnioskodawcę.Jeżeli udostępnienie informacji publicznej narazi Administratora danych na ponadnormatywne koszty wynikające z ilości lub pracochłonności oczekiwanych informacji , od wnioskodawcy może być pobrana opłata w wysokości odpowiadającej tym kosztom.

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>